Sztukateria Elewacyjna - Opis

Nasza technologia produkcji sztukaterii elewacyjnej oparta jest na jak największej jakości produktu. Do produkcji sztukaterii zewnętrznej używamy styropianu o twardości EPS 100 lub EPS 200 w zależności od wielkości przekroju sztukaterii lub wymagań osoby zamawiającej. Sztukateria zewnętrzna wykonana ze styropianu a następnie powlekana czteroma warstwami kleju. Pierwsza warstwa kleju (najgrubsza) jest zbrojona siatką oraz wzbogacona w dwa rodzaje specjalnie dobranych włókien celulozowych i polipropylenowych. Włókna te tworzą dodatkowe mikrozbrojenie wraz z siatką, które zapobiegają tworzeniu się pęknięć. Nałożenie kolejnych trzech warstw kleju powoduje, że sztukateria ma bardzo gładką powierzchnię co ułatwia zrobienie niewidocznych łączeń oraz wyraźne krawędzie.

portfolio

Najistotniejszym dodatkiem do kleju, z którego wykonujemy sztukaterię jest środek wiążący na bazie redyspergowalnych polimerów, który w bardzo dużym stopniu podnosi wszelkie właściwości kleju takie jak :

- wysoka wytrzymałość ostateczna,

- podwyższona siła wiązania i przyczepność do różnych podłoży,

- dobre właściwości odkształcania, znakomita elastyczność, zdecydowanie poprawiona została wytrzymałość i odkształcalność zaprawy,

- podniesiona odporność na mróz i wilgoć.

Dodatkowo sztukateria wzmocniona jest siatką od strony przyklejania do ścian budynków.

portfolio

Wykonujemy wszelkie rodzaje wzorów oraz wielkości sztukaterii.
Wielkości prezentowanych na naszej stronie sztukaterii można dowolnie zmieniać w zależności od potrzeb klienta.
Wykonujemy również koła, elipsy oraz łuki o każdym promieniu, z każdego wzoru listwy.
Wykonujemy profile o długościach

- 120 cm , 140 cm, 160 cm, 180 cm

oraz dłuższe odcinki nawet do 220 cm o ile wielkość profilu nam na to pozwoli.

Dzięki możliwości zastosowania różnych długości profili np. przy otworach okiennych pozwoli nam to na dopasowanie długości profili do otworów okiennych dzięki czemu unikniemy niepotrzebnych łączeń i zmniejszymy odpad ze sztukaterii.